|Aktuality|Zajímavosti|Menu

Robot jako baletka

ročník 2016 / číslo 01
Nejnovější video IHMC Robotics, což je akronym Institute for Human and Machine Cognition (Institut pro lidské a strojové rozpoznávání), předvádí robota firmy Boston Dynamics ve skutečně netradiční póze - 150kilový, 1,8 m vysoký robot Atlas balancuje jako balerína na jedné noze na hraně překližkové desky úzké necelých 2,5 cm.

Nejnovější video IHMC Robotics, což je akronym Institute for Human and Machine Cognition (Institut pro lidské a strojové rozpoznávání), předvádí robota firmy Boston Dynamics ve skutečně netradiční póze - 150kilový, 1,8 m vysoký robot Atlas balancuje jako balerína na jedné noze na hraně překližkové desky úzké necelých 2,5 cm.

K vidění je na www.youtube.com/watch?v=JgZVk8Pzhf0, a balanční schopnosti robota dokumentuje i video na www.youtube.com/watch?v=_99ltwZG1qI, kde Atlas předvádí postoje kung-fu. IHMC vyvíjí vyvažovací algoritmy a Atlas je zkonstruován s inovativní hydraulickými technologiemi, které umožňují i takovéto kousky.

Na o rok starším kamerovém záznamu (https://www.youtube.com/watch?v=c7Oz6F4We8E) překonává robot stejného typu hromadu poházených dřevěných hranolů, což se mu ovšem podaří až po několika neúspěšných pokusech - za rok tedy vývojáři z IHMC odvedli zjevně pořádný kus práce na vyladění řídicích algoritmů

.
Robotic journal