|Zajímavosti|Aktuální vydání|Rozšířené menu

Téma

123456
Technologie 3D tisku na svařovacích robotech
Společný projekt technických univerzit a firem, do kterého se zapojila i společnost Huisman vyrábějící lodní jeřáby, zkoumá možnosti využití svařovacích robotů pro technologii 3D tisku.
Nový svařovací šampion ABB je univerzální dříč
Společnost ABB už ve světě instalovala více než čtvrt milionu robotů. K posledním novinkám patří loni představený model s označením IRB 1660ID. I když je určen převážně pro obloukové svařování a obsluhu strojů, podle výrobce jde zároveň o nejuniverzálnějšího robota své třídy.
Systém All-In-One pomáhá zjednodušit výrobu
Novinka firmy Carl Cloos Schweißtechnik GmbH v podobě řady kompaktních robotických zařízení All-In-One nabízí vysokou produktivitu a optimální hospodárnost. Systém zajišťuje dobrou přístupnost, aby mohlo být dosaženo lepších svařovacích pozic. Tyto systémy, u kterých není potřeba velkých prostor, mohou být integrovány do každé výroby.
Nejsou lidi? Ale robotů může být dost…
České výrobní firmy stěžující si na nedostatek kvalifikovaných svářečů v tom rozhodně nejsou samy - s obdobnými problémy se potýkají i jiné země, včetně vyspělých trhů, jako jsou USA. I když jim tato skutečnost asi (kromě možné útěchy) moc nepomůže, inspirací však může být snaha najít způsob, jak tuto situaci řešit.
Roboty Kuka ve svařovací minibuňce
Nejmenší robotická buňka WTG 1200 Mini-cell pro obloukové svařování vyvinutá německou firmou Paul von der Bank má stejné rozměry jako europaleta.
123456
Robotic Journal