|Aktuality|Zajímavosti|Menu

Aktuality ze světa robotiky

1234
MiR jmenoval MTS pro Slovensko
Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), zabývající se mobilními roboty, jmenovala slovenskou firmu MTS novým distributorem produktů MiR na slovenském trhu. Roboty MiR doplňují stávající portfolio produktů kolaborativní robotiky společnosti MTS, což jí umožňuje vyhovět širším požadavkům zákazníků a poskytuje efektivnější automatizaci jejich výroby.
Robotické pozadí testuje sedadla automobilů
Lidské pozadí má mnoho různých podob, od jablka, meruňky nebo jako hruška. Zajištění pohodlného usazení a požadované bezpečnosti pro mnoho různých tvarů pozadí je hlavním požadavkem, který musí splňovat autosedačky. Patří tedy mezi autodíly, které jsou nejintenzivněji testovány.
Robot bude měřit teplotu
Rakouský operátor Liwest v centru pro seniory Spallerhof ve spolupráci se společnostmi Linz AG a Huawei uvedli do provozu prvního 5G robota, jehož hlavním úkolem bude měřit tělesnou teplotu návštěvníkům zařízení. Cílem je efektivně bojovat proti onemocnění Covid-19.
Slim řídící kabely: Garance 5 milionů cyklů a nízká cena
Kvalita a nízká cena se vzájemně nevylučují – důkazem je nová pokročilá řada řídicích kabelů Chainflex M, které mají o 20 % tenčí strukturu a šetří tak místo v energetickém řetězu.
Automatizační specialisté se spojili v boji proti koronaviru
Společnost Fanuc Czech se stala generálním partnerem projektu automatizované linky na výrobu ochranných filtrů. Linka umožňuje produkovat kriticky nedostatkové komodity, jako jsou ochranné pomůcky pro zdravotníky, záchranné složky a další pracovníky „v první linii“.
1234
Robotic journal