|Aktuality|Zajímavosti|Menu

Rozhovory

12
Jak na automatizaci a roboty... řeší nový dánský projekt
Počátkem března se ve své světové premiéře na velvyslanectví Dánského království v Praze oficiálně představil unikátní projekt na podporu automatizace a robotického průmyslu: globální robotický propojovací hub #HowToRobot.
Konstruktéři zručnosti robotů
Roboti jsou tak šikovní, jak jim to umožní koncové nástroje. Jak vidí trendy v této oblasti Aleksander Marinkovic, General Manager CEE společnosti OnRobot, jedné z firem určujících směr vývoje v této branži?
Roboti - konkurence nebo nepostradatelní pomocníci?
Kolik robotů je ve skutečnosti na Zemi? Přesné číslo neznáme a odpovědět nedokáže ani Viktoria Bracjunová, která jich má přitom kolem sebe každý den o mnoho víc než běžný smrtelník.
Nemáte lidi? Půjčte si roboty…
Všichni, kdo si koupili vrtačku vlastně nepotřebovali přístroj, ale díru. Zákazníci nepotřebují robota, ale vytvářet určitou práci, proto jsme se zaměřili na komplexněji pojaté řešení, říká Jakub Linhart z firmy Rob4job, která roboty pronajímá.
Roboty na start!
Technické vzdělávání nemusí mít jen podobu studia na odborné škole, může mít i hravou formu soutěže, jako je např. Mechathon, za účasti zkušených mentorů.
12
Robotic journal