|Aktuality|Zajímavosti|Menu

Novinky

1234567891011121314151617
V jeskyni budou trénovat roboty
Příští týden, tj. 21.-25. června se poprvé vydá do Býčí skály v Moravském krasu čtyřnohý robot SPOT spolu s dalšími robotickými systémy a drony týmu robotiků z Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT.
Unikátní řešení pro přepravu nákladních vozíků
Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) uvádí nadstavbový modul MiR250 Hook pro snadnou a efektivní navigaci v prostředích s vysokou koncentrací osob. Jde o AMR řešení pro automatizovanou interní přepravu nákladních vozíků.
Robert vás rozhýbe
Ve společnosti Life Science Robotics z Aalborgu v Dánsku vyvinuli robota ROBERT, který pomáhá pacientům s rehabilitačními cviky. Využili k tomu systém LBR Med společnosti KUKA, který se díky své lékařské předcertifikaci a údajům o výkonu ideálně hodí k tomuto využití a k integraci do medicínského produktu.
Zemědělství čeká raketový nástup robotů
Digitalizace a zavádění chytrých technologií do výroby se nevyhne ani českému zemědělství. Na vzestupu je především automatizace chovu skotu, která řeší jak nedostatek zemědělských pracovníků, tak i narůstající náklady na provoz.
Ve výrobě pomáhají nově autonomní roboty
Seat ve svém závodě Martorell přechází na cestu chytřejší digitalizace a síťově propojenější výrobě. V rámci toho uvedl do provozu dva autonomní mobilní roboty, kteří se přizpůsobují potřebám zaměstnanců a pomáhají jim s různými úkoly, jako je např. přeprava dílů.
1234567891011121314151617
Robotic journal