|Aktuality|Zajímavosti|Menu

Pokročilý magnetický uchopovač pro přesné aplikace

2021/ 19.5.
Na rozdíl od standardních magnetických uchopovačů má novinka OnRobot MG10 programovatelné nastavení síly a integrované senzory úchopu a detekce dílů.

Standardní magnetické uchopovače poskytují pouze jednoduchou funkci zapnout/vypnout. Aby uživatelé mohli nastavit potřebnou sílu nástroje, musejí k vytvoření prostoru mezi magnetem a objektem vkládat gumové podložky. Jedná se o zdlouhavý a nepřesný proces, který nepřináší vždy požadovaný výsledek, zejména při manipulaci s tenkými kovovými plechy a malými kovovými součástmi, kdy nástroj nepřesně uchopí více dílů z důvodu chybějící regulace magnetické síly.

Proto společnost OnRobot uvedl na trh nový produkt MG10, který představuje všestranný, vysoce výkonný a snadno použitelný magnetický uchopovač pro manipulaci s materiálem, montáž a obsluhu strojů ve výrobním, automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu. Nástroj je plně kompatibilní se všemi hlavními značkami robotů prostřednictvím rozhraní One System a nabízí unikátní nastavitelné funkce detekce síly a úchopu poskytující uživatelům vysokou úroveň kontroly.

Eliminace rizika uvolnění dílů

Na rozdíl od standardních magnetických uchopovačů je inovativní MG10 dodáván s integrovanými senzory pro detekci objektů a úchopu. Pro aplikaci manipulace s plechovými díly (např. pro obsluhu strojů vyžadující vyzvednutí plechu ze zásobníku, jeho umístění do lisu a odebrání opracovaného dílu) zajišťuje tato funkce bezproblémový a bezpečný provoz. Dojde-li k výpadku energie během úkolu nebo v případě nouzového zastavení, tyto funkce zajistí, aby nedošlo k nebezpečnému uvolnění manipulovaného dílu.

Nový MG10 je připraven i na úkoly spojené s obsluhou strojů, montáží a manipulací s materiálem, které dříve prováděly nákladné a složité pneumatické uchopovače. Zatímco pneumatické systémy vyžadují externí přívod vzduchu, kabeláž a pravidelnou údržbu, MG10 je k dispozici ihned po vybalení, což ve srovnání s pneumatickými uchopovači znamená výrazně nižší náklady na zprovoznění.

Pro nerovné, hrubé i perforované povrchy

MG10 umožňuje také přesnou a konzistentní manipulaci s předměty s hrubým, nerovným či perforovaným povrchem. Představuje tak ideální řešení pro širokou škálu aplikací ve výrobním, automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu. Nastavení více magnetů nástroje MG10 umožňuje práci se širokou škálou velikostí, hmotností a nepravidelných tvarů.

Existuje řada aplikací, jako např. obsluha ohýbacích lisů či manipulace s perforovanými objekty, pro které podtlakové a prstové uchopovače nemají dostatečné schopnosti a výkonnost. MG10 tyto úkoly zvládne snadno, ať se již jedná o kovový obrobek, děrovaný ocelový díl nebo perforovaný plech.

Schopnost přejít rychle z jednoho nastavení aplikace k druhé je vzhledem k současné orientaci výrobního odvětví na malosériovou výrobu s vysokým počtem zakázek více než jen bonus. MG10 je jediný magnetický uchopovač na trhu, který je dostatečně všestranný, inteligentní a snadno použitelný, takže ho lze rychle nasadit na úkoly typu obsluhy strojů, paletizace či manipulace s plechy. A to vše v plug and play provedení.

Robotic journal