|Aktuality|Zajímavosti|Menu

První průmyslový 5G router

2021/ 9.4.
Společnost HMS Networks uvedla na trh první komerčně dostupný průmyslový 5G router optimalizovaný pro průmyslové privátní sítě. Bezdrátový směrovač Wireless Router 5G podporuje sítě Ericsson Industry Connect 5G a umožňuje uživatelům začít s 5G v jejich vlastním areálu.

Bezdrátový směrovač Wireless Router 5G byl vyvinut technologickou iniciativou HMS Labs a umožňuje začínajícím uživatelům 5G, aby si vyzkoušeli novou techniku v praxi. Jde o první komerčně dostupný průmyslový 5G router optimalizovaný pro soukromé sítě, který prošel testem shody CE.


Wireless Router 5G

Sítě 5G přinášejí uživatelům v provozech komunikační standard, který odpovídá průmyslovým požadavkům, pokud jde o rychlost komunikace a zabezpečení, spolu s veškerou flexibilitou, kterou s sebou nese bezdrátové připojení. Router 5G prošel komplexními testy v síti Ericsson Industry Connect 5G v samostatném provozu s využitím pásma n78. Umožňuje uživatelům vytvořit robustní mobilní připojení v prostředí průmyslové výroby. Díky podpoře mobilních sítí 4G a 5G je ideálním komunikačním řešením např. pro automaticky naváděná vozidla (AGV) a další průmyslové stroje a zařízení.

K dispozici je i startovací sada

Společnost HMS také nabízí startovací sadu, která je ideální pro vyhodnocení možností 5G a spuštění sítě pomocí Ericsson Industry Connect. Obsahuje Wireless Router 5G a dva průmyslové senzory s rozhraním IO-Link odesílající data po síti 5G. To umožňuje uživatelům, aby si vyzkoušeli síť ve svých podnicích, aniž by museli vyvíjet své vlastní řešení od nuly.

K datům ze senzorů lze přistupovat pomocí protokolů Modbus TCP a MQTT i ve formátu JSON. K dispozici je také webová ukázková aplikace, která zobrazuje data senzorů přenášená sítí 5G v běžném prohlížeči.


Starterkit 5G se senzory s rozhraním IO-Link obsahuje v jednom balení Wireless Router 5G a dva senzory pro měření vzdálenosti a síly signálu.

Robotic journal